ST52 Steel

تفاوت فولاد ST52 و ST37 چیست؟

تفاوت فولاد ST37 با فولاد ST52 : فولاد از مهم ترین مصالح ساختمانی است. سالهای بسیار زیادی ست که از ورود فولاد به صنعت ساختمانی می گذرد و با توجه به قیمت و همچنین مقاومت بالایی که دارد از این گونه فولادها بیشتر از سایر مصالح ساختمانی استفاده شده است.

فولادهای استفاده شده در صنعت معمولا” تحت عناوین مختلف نام برده میشوند. از مهمترین فولادها و آنچه در بازار آهن و فولاد مرسوم است فولاد ST37 و ST52 میباشد که تفاوت آن نسبت به نحوه کاربرد و استفاده آنها برای صنعت کاران حائز اهمیت است.

فولاد ST37 به عنوان فولاد نرمه نیز یاد میشود و خصوصیت خاص آن کم کربن بودن و قابلیت خاص جوشپذیری با امکانات محدود میباشد که سبب استحکام متوسطش شده است. عمده کاربرد فولادهای ST37 در ساختمان سازی و پروفیل های ساختمانی می باشد.

لازم به توضیح است که عدد بعد از حروف ST بیانگر تنش نهایی فولاد بر حسب کیلوگرم بر میلیمتر مربع است, یعنی فولاد ST37 دارای تنش نهایی 3700 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع میباشد.

فولاد ST52 که از اضافه کردن مقدار ناچیز آلیاژهایی همچون مس و نیکل و … به فولادهای کربن دار بدست می آید به عنوان فولادهای پرمقاومت کم آلیاژ شناخته میشوند. شاخصه بارز این دست فولادها درصد کربن و تغییر میزان جوشپذیری و ماشین کاری آن است که سبب میشود استفاده بیشماری از آن در صنعت شود. البته نا گفته نماند بسته به میزان کربن استفاده شده شرایط جوشکاری آن نیز تغییر میکند و نیازمند عملیات پیش گرمایش, پس گرمایش و الکترود خاص میشود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

..... به کمک نیاز دارید؟